Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Maturita - skúška dospelosti

Iveta Tóthová18. 05. 2011 22:12:36Iné
24

Tento týždeň viac ako 60 000 študentov skladá ústne maturitné skúšky.  Mnohých maturantov sprevádzajú počas týchto dní  obavy, bolesť žalúdka,  strach.  A samozrejme každého napadne otázka, čo ak všetko zabudnem ?  Čo ak to neurobím ?  My sme do jednej triedy, kde sa maturanti pripravovali na skúšky,  potichučky nakukli.  Sedeli slávnostne oblečení, na lavici papiere a posledné pohľady do poznámok boli snahou si rýchlo ešte niečo zopakovať.  Štúdium sa im končí. To čo sa počas štyroch rokov naučili, teraz  odprezentujú  pred maturitnou komisiou.  Odpovedajú na otázky zo slovenského jazyka,  matematiky, cudzieho jazyka  a z iných vyučovacích predmetov.   

Niektorí z nich si začnú hľadať zamestnanie, niektorí sa rozhodli študovať ďalej. 

Tu je zopár užitočných rád pre tých, ktorí sa na ďalšie štúdium nehlásia :

Do 31.8. , čiže počas prázdnin, sa stále považujete za študenta a Vaši rodičia  dovtedy pobrajú rodinné prídavky.

 Do 7.9. sa treba prihlásiť na Úrad práce, v opačnom prípade sa stanete dobrovoľne nezamestnaným a budete si zdr. odvody platiť sami.

Do 31.8. za Vás platí zdr. odvody štát.  Potom do 8 dní musíte nahlásiť, či budete evidovaný na Úrade práce alebo nie.  ( ak nebudete platí to čo je vyššie, že si odvody platíte sami )

Do  soc. poisťovne nehlásite nič.

Takže milí maturanti : ak už máte maturity za sebou, tak blahoželáme. A tým, ktorých to len čaká držíme palce aby tú skúšku dospelosti  úspešne zvládli. 


Fotogaléria k článku:

24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová

Zobraziť všetky fotografie
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová

24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová

24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová

24
Autor: Iveta Tóthová

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Matej Šalmík | 20-05-2011 17:42:13
V článku chýba možnosť, keď sa maturant hlási na vysokú školu a je prijatý a v septembri nastupuje, že v podstate pokračuje v štúdiu a že ho nečakajú nijaké udalosti v podobe platenia si zdravotných odvodov. Viem, že niekomu je to jasné, no niektorí ľudia s tým môžu mať problém...
Igor Lehocký | 20-05-2011 14:54:34
Nie som si celkom istý, či v dnešnej dobe ešte patrí k maturite prívlastok skúška dospelosti, tak ako pred x rokmi dozadu, alebo napr. pred 50timi rokmi. V tých časoch boli iba dve možnosti: ďalšie štúdium, alebo zamestnanie. V dnešnej dobe 50% z tých, ktorí nepokračujú v štúdiu končí na Úrade práce. A ktovie, možno aj to je skúška. Ale dospelosť si dnešní mladí skúšajú úplne v iných "disciplínach" vo veku okolo 15 rokov.
Gabriela Vyhlídalová | 20-05-2011 12:46:36
Každý rok neopakovateľná atmosféra pre všetkých,ktorí skladajú skúšku dospelosti - rozlúčka so školou, s mestom...
Vyvoláva to spomienky v nás, ktorí sme tým všetkým prešli.Je to práve 50 rokov,čo sme prežívali túto atmosféru. Spomienky nám nikto nezoberie.
Želám všetkým ,ktorí sa zaraďujú do života, veľa šťastia pri hľadaní tej správnej cesty ,ktorú si vyberú.
anonym | 20-05-2011 06:51:02
Suni, to je ešte len začiatok... :-)
Suni | 19-05-2011 22:59:00
Jop a už je konec :)

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign