Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Jazda pod vplyvom alkoholu

KRPZ Trnava |MM| Policajti obvinili 29 ročného muža z Južnej Kórey z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Obvineného muža, 14. apríla, v Trnave, krátko pred dvadsiatou treťou hodinou, zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Počas kontroly sa vodič podrobil dychovej skúške, ktorou mu policajti namerali 1,31 promile alkoholu. Za tento skutok hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody až na jeden rok.

Z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky a prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia poverený policajt obvinil 33 ročného muža z Dunajskej Stredy. Obvinený muž, 12. apríla, viedol v Šamoríne vozidlo Škoda. Vodiča zastavila a kontrolovala policajná hliadka. Počas kontroly policajti zistili, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. Muž sa podrobil aj dychovej skúške, ktorou mu hliadka namerala 2,63 promile alkoholu. Za tento skutok mu hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

14. apríla, krátko pred dvadsiatou hodinou, v obci Veľké Uľany (okr. Galanta), vodič na vozidle Ford, niekoľkokrát bezdôvodne prudko zabrzdil a potom prudko zrýchlil. 24 ročného vodiča z Jánoviec (okr. Galanta) zastavila a kontrolovala policajná hliadka z Jelky. Hliadka, ktorá muža zastavovala videla, ako sa vodič presunul zo sedadla vodiča na zadné sedadlá. Z auta odmietol vystúpiť, a preto museli policajti vykonať služobný zákrok a muža predviesť na obvodné oddelenie. Policajti zistili, že vodič má uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá a tiež sa odmietol podrobiť vyšetreniu na prítomnosť alkoholu. Poverený policajt muža obvinil z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia. Pretože sa odmietol podrobiť vyšetreniu na alkohol, policajti ho obvinili aj z prečinu ohrozovania pod vplyvom návykovej látky. Obvinenému za tento skutok hrozí trest odňatia slobody až na dva roky.

Polícia chce upozorniť vodičov, aby neriskovali jazdu pod vplyvom omamných látok. Tieto vo výraznej miere ovplyvňujú schopnosti viesť motorové vozidlo a zvyšujú tak riziko vzniku dopravnej nehody, v dôsledku ktorej môže prísť k zraneniam, často aj so smrteľnými následkami. Takýmto konaním sa v prípade prítomnosti alkoholu nad 1 promile vystavujú aj riziku trestného stíhania. Ďalej polícia upozorňuje vodičov, že odmietnutie podrobiť sa zisteniu na prítomnosť alkoholu je posudzované ako jazda pod vplyvom alkoholu. 

Polícia v Trnavskom kraji v priebehu veľkonočných sviatkov odhalila za 3 dni 23 prípadov alkoholu u účastníkov cestnej premávky. V 14. prípadoch išlo o nemotorových účastníkov cestnej premávky.  

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign