Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Medzi obcami Ábelová a Madačka bez povolenia vypílili 114 stromov

KRPZ Banská Bystrica |MM| Vyšetrovateľ PZ v Lučenci v marci tohto roku začal trestné stíhanie a obvinil prečinu  krádeže a z prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov, 68-ročného muža z Ábelovej. V apríli 2011 v katastri obce Madačka, na troch parcelách popri ceste medzi obcami Ábelová a Madačka, dal bez povolenia vypíliť 114 stromov. Išlo o dreviny jaseň, čerešňa, agát a hrab. Za tieto skutky môže byť potrestaný odňatím slobody na 1 až 5 rokov. Počas vyšetrovania prípadu vyšli najavo nové skutočnosti na základe ktorých vyšetrovateľ obvinil z prečinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a za pomoc k prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov aj 32 ročného muža z Ábelovej. Ako starosta obce Ábelová po tom, ako ho obvinený (68-ročný muž) telefonicky požiadal, či by mu nevedel poskytnúť zamestnancov z obecného úradu na vypílenie stromov, s týmto výrubom súhlasil a poskytol mu zamestnancov. Urobil to aj napriek tomu, že mal vedomosť o tom, že obec Ábelová nemá kompetenciu na udelenie súhlasu k výrubu stromov. V dôsledku tohto jeho konania pracovníci obecného úradu podľa pokynov obvineného 68-ročného muža, v rozpore s predpisom na ochranu prírody a krajiny, bez povolenia vypílili uvedené dreviny. Spoločenská hodnota týchto drevín bola pracovníkmi Štátnej ochrany prírody SR vyčíslená na viac ako 34 780 eur. Za tieto prečiny hrozí trest odňatia slobody na 2 až 5 rokov.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign