Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Mgr. Miroslav Koštány : Tváre ľudskej zloby - príbeh tretí : Krvavá dráma v Brestovanoch

24

Krvavá dráma v Brestovanoch

(Rodinné problémy riešil druh s nožom)

Prípad tretí

 

Ivan mal vtedy takmer šesťdesiat a Vladka iba tridsaťštyri rokov. Láska však zrejme nepozná hranice ani v tomto veku a tak nečudo, že sa zaľúbili a rozhodli spolu žiť ako druh a družka. Ivan svoju partnerku vzal do nájmu v poschodovom rodinnom dome jeho známeho v Brestovanoch. Noví nájomníci sa najmä po pijatike vždy hádali a handrkovali, ale pritom sa i milovali a na svet prišiel maličký synček.

Novú rodinku spoznali domáci predovšetkým v krčme Ulmus, alias po domácky Humus. Ivan sem chodil ako chlap a boxerista dosť často. V podnapitom stave však otravoval hostí  a čašníčka ho viackrát žiadala, aby tento priestor ráčil opustiť. Keď sa jej to nepodarilo, prišla Ivanova družka, lenže aj tá si tu sadla a pila. Ľudia si pomysleli, že akú hľadal, takú našiel a opačne... Rovnako ako v osudný deň, keď sa v tejto obci odohrala krvavá dráma. Druh a družka si ako vždy oplzlo nadávali, provokovali sa a ustúpiť nechcel ani jeden.

Ešte ráno boli ako svorná rodinka na nákupoch v Kauflande v Trnave. Svojím autom i so synčekom. Všetko bolo v absolútnom poriadku a domov sa vrátili dve hodiny popoludní. Vladka syna obriadila, dala ho spať a začala variť. Ivan medzitým priniesol fľašu vína, začal piť a Vladka tomuto moku neodolala tiež. Fajčili a pekne sa rozprávali, iba sa im minuli cigarety. Poslala Ivana, aby išiel do dediny kúpiť ďalšie.

Keď sa Ivan nevracal, obliekla syna, dala ho do káričky a poď ho hľadať strateného otecka. Pochopiteľne, našla ho v krčme, kde si veselo popíjal. Skoro ju porazilo, ale aj tak si prisadla, dala pivo a pýtala sa druha, kedy už mieni prísť domov. Asi to nemala robiť. S hnevom jej odpovedal, že on je hlava rodiny a zarába, preto môže peniaze aj prepiť a aby bola taká láskavá a nestarala sa do neho. To zase nehnevalo ju. Napálená odišla so synom domov.

Onedlho prišiel domov aj Ivan. A potom sa to začalo, vlastne ako sa dalo očakávať, pokračovalo. Hádka a osočovanie trvali až do večera. Dá sa  povedať, že už riadne potúžení druhovia si hádzali špinu jeden na druhého. Ivan sa ubezpečoval, že Vladka si veľa dovoľuje, lebo ho sústavne provokuje a raz sa to už musí skončiť. Dokonca nedávno hodila po ňom aj stoličku, ale uhol sa. Ešte aj s deckom na rukách kričala: „No, len ma udri, udri!“ Nevydržal. V opitosti a zlosti zobral do rúk kuchynský nôž s veľkou dĺžkou čepele a začal do Vladky bodať. Najskôr ju bodol tri razy do hlavy, tri razy do hrudníka, dva razy do brucha a raz do kolena. Nôž sa celkom dokrivil.

Vladka sa zo zranení vyliečila. Ivan vyfasoval dvadsať rokov basy. Nepodmienečne. A ešte má zaplatiť svojej družke za ublíženie na zdraví viac ako tritisíc eur.

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 25-06-2011 16:15:23
Veľmi dobré čítanie. Gratulácia autorovi!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign