Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Mládenci okrádali starších ľudí

KRPZ Žilina |MM| V rukách polície v Liptovskom Mikuláši skončili dvaja mládenci vo veku 15 a 16 rokov, ktorí okrádali starších ľudí. Polícia zistila, že v dvoch prípadoch si dvojica mládencov obete vyhliadla takpovediac na ulici.

Niekedy v polovici septembra t.r. vo večerných hodinách mládenci sledovali svoju obeť (58 ročného muža)  od železničnej stanice v Liptovskom Mikuláši až do miesta trvalého bydliska. Pri odomykaní vchodových dverí sa jeden z mládencov priblížil k nič netušiacemu mužovi a zo zadného vrecka nohavíc mu vytrhol koženú peňaženku s obnosom 160,-€. Z miesta následne ušli.

Začiatkom októbra opäť vo večerných hodinách sa na ulici v Liptovskom Mikuláši prihovorili 60 ročnému mužovi. Pod zámienkou, že pôjdu spoločne von, len čo sa starší muž doma prezlečie, išli s ním do miesta trvalého bydliska. Muža čakali mládenci na chodbe. Starší muž sa napokon rozhodol, že s nimi už nikam nepôjde. Vtedy nepozorovane jeden z mládencov vybral z vonkajšej strany dverí kľúče od bytu a odišli. Asi po polhodine sa k bytu vrátili, pomocou pravých kľúčov si otvorili vchod aj byt. Vošli dnu, prehľadali byt, zo zásuvky v obývacej izbe odcudzili pánsku peňaženku s hotovosťou 50,-€, občiansky preukaz, platobnú kartu a dva tikety. Kľúče nechali na stolíku v chodbe a z bytu odišli. Odcudzené peniaze si potom rozdelili.

V polovici októbra v popoludňajších hodinách sa dvojica mládencov potulovala po záhradnom mestečku Západ – Háj Nicovô. Prišli k záhradnej chatke, ktorej majiteľ  v tom čase rýľoval záhradu. Jeden z mládencov vošiel do drevárne pri chatke odkiaľ odcudzil ručnú pílku a túto odovzdal kamarátovi. Vrátil sa späť do neuzamknutej chatky a z nohavíc zavesených na vešiaku vytiahol peňaženku, z ktorej vybral 35,-€. Z miesta spoločne ušli, pričom peniaze si rozdelili.

Dvojicu mládencov poverený príslušník  PZ obvinil z prečinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody. Za tieto trestné činy zákon stanovuje trest odňatia slobody až na dva roky. Nakoľko sa jedná o mladistvých obvinených, trestná sadzba sa v ich prípade znižuje o polovicu.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign