Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Od 1. mája má Mestská polícia v Seredi nového náčelníka

Iveta Tóthová15. 05. 2012 13:32:25Polícia

Sereď | Od 1. mája má Mestská polícia v Seredi nového náčelníka. Z troch uchádzačov vedenie mesta napokon vybralo  JUDr. Jána Mizeríka.  Po Jozefovi Sečenovi a Milošovi Klenovičovi je v poradí tretím náčelníkom Mestskej polície v Seredi. Jána Mizeríka sme poprosili o krátky rozhovor.

Koľko uchádzačov sa prihlásilo do výberového konania a prečo ste sa rozhodli zapojiť sa aj Vy ?

Do výberového konania boli prihlásený traja uchádzači. Rozhodol som sa uchádzať na post náčelníka Mestskej polície v Seredi  vo výberovom konaní z dôvodu, že som spĺňal podmienky výberového konania a mám odborné a praktické skúsenosti s bezpečnostnou službou získanou v policajnom zbore, ktoré som chcel využiť pri riadiacej práci v mestskej polícii. 

Poprosím Vás o bližšie predstavenie sa našim občanom :

Narodil som sa v roku 1958, základnú deväťročnú školu som vychodil v Šintave, Vyštudoval som SPŠ stavebnú v Nitre, ktorú som ukončil v roku 1977 maturitou a zamestnal som sa v Agrostave SPP Galanta ako projektant. Vojenskú službu som vykonal v rokoch 1977-79. Od roku 1981 som sa prihlásil do Zboru národnej bezpečnosti a začal som pracovať na OOPZ v Seredi ako radový člen, ďalšie pozície sú nižšie uvedené :

1988 - 2001 vyšetrovateľ na Okresnom úrade vyšetrovania v Galante,

2001 - 2002  zástupca riaditeľa Okresného úradu vyšetrovania v Galante,

2002 - 2003  riaditeľ Okresného úradu vyšetrovania v Galante,

2004             zástupca riaditeľa Okresného riaditeľstva v Galanta a súčasne riaditeľ Úradu 

                      justičnej a kriminálnej polície

2005 - 2007  I. zástupca riaditeľa Krajského riaditeľstva v Trnave a súčasne riaditeľ Úradu  

                      justičnej a kriminálnej polície

2007              zástupca riaditeľa Okresného riaditeľstva v Galanta

 

Odborné vzdelanie  :

1984 - 1985    Dôstojnícka škola ZNB

1998 - 2003  Akadémia  Policajného zboru v Bratislave,   Magisterské štúdium  v odbore        bezpečnostná služba, 

2004               Akadémia  Policajného zboru v Bratislave, Rigorózna skúška  v študijnom odbore  bezpečnostné služby

 

Ako ste doteraz vnímali prácu Mestskej polície ako radový občan Serede?

Vnímal som ju ako radový občan mesta Sereď, potrebnú pre mesto a občanov mesta Sereď k zabezpečeniu verejného poriadku a k riešeniu problémov vo verejných veciach.

 

Do práce ste nastúpili 2. mája, ale už ste sa určite oboznámili s Mestskou políciou, jej zamestnancami, jej fungovaním. Aký je teda Váš názor na Mestskú políciu v Seredi, v akom stave ju zanechal prechádzajúci náčelník p. Klenovič?

Ako som uviedol v predchádzajúcej odpovedi, môj názor je, že je potrebná pre mesto a občanov mesta Sereď k zabezpečeniu verejného poriadku a k riešeniu problémov vo verejných veciach. Mestská polícia „ funguje, fungovala a bude fungovať “. V niektorých oblastiach činnosti mestskej polície skvalitníme prácu a v riadiacej činnosti využijem odborné a praktické skúsenosti z dlhoročnej práce v policajnom zbore.

 

Plánujete uskutočniť nejaké zmeny či už personálne,  v oblasti prevencie  alebo v samotnej činnosti Mestskej polície?

Personálne zmeny zatiaľ neplánujem, chceme doplniť stavy policajtov mestskej polície vyhlásením výberového konania, a chceme pripraviť zabezpečenie chránenej dielne pre zdravotne postihnutých občanov na obsluhu kamerového systému v meste Sereď.

Máte v úmysle sa zamerať aj na zvýšenie kondičnej prípravy policajtov, zlepšenie znalosti sebaobrany a koordinácie pri zásahoch ?

Policajti v rámci plánu výcviku sa zúčastňujú pravidelne odbornej, technickej a taktickej prípravy.


V dnešnej dobe je v každej inštitúcii nedostatok finančných prostriedkov, ale predsa len skúste nám povedať, je podľa Vás Mestská polícia technicky dobre vybavená  ?

Môžem uviesť, že vedenia mesta a mestské zastupiteľstvo má snahu zabezpečiť mestskú políciu technikou ktorá zodpovedá potrebe pre prácu mestskej polície k zisteniu a odhaleniu protiprávneho konania a následne aj k dokázaniu skutku konkrétnej osobe. Bol som milo prekvapený pri nástupe s čím všetkým policajti disponujú. Samozrejme, že technika sa vyvíja a bude potrebné ju neustále doplňovať.


Aký máte názor na to, že sa Mestská polícia bude sťahovať do nových priestorov na Jesenského  ulici ?

Po rekonštrukcii budovy bude prínosom pre činnosť mestskej polície, vzhľadom k tomu že sa jedná  o väčší objekt, a priestory budú viacej vyhovovať. Malým nedostatkom je, že bude mimo centra mesta, ale to by nemal  byť  problém pre prácu mestskej polície, možno to budú mať kúsok ďalej občania. 


Ako si predstavujete spoluprácu občan - Mestská polícia ?

Spoluprácu občan - Mestská polícia si môžem predstavovať len  na dobrej úrovni, pretože občania potrebujú služby mestskej polície a naopak policajti potrebujú pomoc občanov k svojej práci. Nie všetci občania to takto vnímajú, pretože je tu aj represívna časť činnosti mestskej polície, a len veľmi málo ľudí zaďakuje, keď dostane pokutu, resp. keď sú proti nemu použité donucovacie prostriedky.

 

Ďakujeme za rozhovor a p. Mizeríkovi prajeme v novej funkcii veľa pracovných úspechov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign