Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Odpoveď MsÚ na otázku našej čitateľky: rúbanie stromov kvôli novému parkovisku ?

Iveta Tóthová20. 10. 2011 19:08:55Mestský úrad

Dnes sme od viceprimátora mesta p. Ľubomíra Veselického dostali odpoveď na otázku našej čitateľky Kristíny S. . V jej e-maili sa pýtala na nasledovné :

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či neviete čo sa začalo budovať na sídlisku legionárska - železničná. Ako každý deň išla som dnes z roboty všimla som si ťažkú techniku a samozrejme vypilované stromy. Vyzerá to, že tam bude ďalšie parkovisko. To už naozaj je u nás heslo: Vyrúbme všetky stromy!\" Nové sa pomaly nevysádzajú a len rúbeme a rúbeme. Ďakujem Vám za odpoveď. Ak by ste pátrali potom či skutočne bude ďalšie parkovisko, viete vyzistiť či sa aj tie ostatné stromy ktoré sú ohradené páskou vypilujú? tie stromy tam rástli a rastú minimálne 25 rokov preto mi je to ľúto.

Ešte raz ďakujem.

_______________________________________________________________

Ako sme sľúbili odpoveď z MsÚ uverejňujeme :

V rámci budovania parkovacích miest, o ktoré vlastníci motorových vozidiel pravidelne žiadajú, bol schválený aj zámer na vybudovanie 16 parkovacích miest v priestore medzi Legionárskou a Železničnou ulicou.  Oznámenie o začatí správneho konania na výrub stromov bolo zverejnené na úradnej tabuli i stránke mesta 12.9.2011. V tomto oznámení bol  určený termín 20.9.2011, kedy sa mohli občania k zámeru vyjadriť. Dňa 20.9.2011 sa na určené miesto konania a následne ani na miesto budúceho parkoviska neprišiel žiadny občan. Rozhodnutie o uskutočnení výrubu stromov bolo vydané až 18.10.2011 a až potom začali práce na budovaní parkoviska. K problému iba malá poznámka. Dňa 18.10.2011 bola MsÚ doručená požiadavka občanov z domu č. 145/3 na Cukrovarskej ulici, ktorou podpísaní žiadajú o vytvorenie ďalších parkovacích miest v blízkosti tohto bytového domu. Snaha vyhovieť skupine žiadateľov o parkovacie miesta, vyvolá v budúcnosti nevôľu tých, ktorí budú chcieť zachrániť trávniky, prípadne kroviny a stromky  v okolí. Nevytvorenie plôch pre parkovanie vozidiel vyvolá nevôľu žiadateľov  o parkovacie miesta. Ako má teda samospráva postupovať? Máme naozaj na každé parkovacie miesto (cca l5 m2) vyhlasovať referendum dotknutých občanov? A ktorí oprávnene  dotknutí to budú? Tí, čo bývajú v okruhu 100, 200, alebo 500 metrov od budúceho parkoviska? Rozhodnutie je iba na poslancoch MsZ. Rozhodnú vo vlastnej kompetencii a na vlastnú zodpovednosť. Je otázka, či podmienky za akých roznodnutia príjímajú dokážu pochopiť aj občania samotní

______________________________________________________________________________

 

p. Ľ.Veselickému za jeho odpoveď ďakueme.

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
N.N.pre Martina | 21-10-2011 16:02:54
Myslel som tých,čo denne cestujú za prácou do BA.
Martin | 21-10-2011 15:20:39
odpoved pre pana zo 14:29:
odchadzam o mesiac zit do Zurichu a vo Svajciarsku je situacia dost podobna (myslim tym to o parkovacich miestach):
"Parkovanie na komunikáciách v CH je rozdelené nasledujúco: parkovať bezplatne je možné s motorovými vozidlami v tzv. modrej zóne (Blauezone) a to len s nastavenými parkovacími hodinami max. 1,5hod. V bielej zóne (Weisse Zone) podľa zvyslého dopravného značenia, zväčša je však potrebné si zakúpiť v automate parkovaciu kartu. V žltej zóne nie je možné parkovať, nakoľko ide o privátne parkovacie miesta. "
aj ked teda tam to mesacne vychadza tak na 2-3 percenta z mesacneho platu...
viete si predstavit, ze by si kazdy musel kupit parkovacie miesto? by som musel asi dost casto volat policajtov, ze mi niekto zabera moje privatne miesto :)
Ján S. | 21-10-2011 14:43:02
A ked byvam na sidlisku je mozne si prenajat parkovacie miesto tak ako to maju invalidi?

Inac co si vsimam vyhradene mieste pre invalidov, tak samotni invalidi tie miesta nevyuzivaju tak ako napr. jeden pan, ktory ma vybavene parkovacie miesto na dceru druzky, ktora je 11 mesiacov v roku v ustave.
pre Martina | 21-10-2011 14:29:19
niekde som čítal,že v Tokiu napr.pri registrácii novozakúpeného auta musíte predložiť doklad o zabezpečení parkovania/napr.doklad o vlastníctve parkovacieho miesta,alebo nájomnú zmluvu na parkovací box/inak vám registrácia auta bude zamietnutá!
Martin | 21-10-2011 12:41:35
reakcia na komentar od N.N.:
rad by som Vas poopravil, veru do BA sa 45 ludi na 11tich autach nedopravi, praveze problem je, ze castokrat cestuju ludia v pocte 1/2ks v aute (tym myslim vsetkych, nielen nas Seredanov).
V dnesnej dobe ma tolko ludi auta, ze je to az komicke a potom nastavaju situacie ako tomu je vidno napr. pri byvalej Vrave, ze parkovisko mava rano dajme tomu iba 1 volne miesto pre skutocnych zakaznikov, pretoze dalsich 9 zaberaju ludia v okolitych barakov (neviem kolko tam je parkovacich miest, neberte ma doslovne).
Som zvedavy na situaciu na Slovensku o par rokov, v Seredi uvidime stromy len v areale mestskeho muzea a to bude mozno tak vsetko, pretoze budeme len mesto plne betonu, na ktorom stoja auta...
shelley | 21-10-2011 11:54:38
Ja sa domnievam, že povolenie na výrub stromov bol oddelením ochrany ŽP podmienený vysadením toho istého počtu stromov, ale niekde inde ....alebo v blízkosti...toto nie je iba problém Serede, je to tak všade, ak pozeráte večerné spravodajstvo našich televíziím určite mi dáte za pravdu.
Prečo, dofrasa, tie stromy rastú tak sakramentsky pomaly?
N.N. | 21-10-2011 07:53:01
Na vine je i drahá a nedostatočná nevyhovujúca hromadná doprava.Príklad: do BA privezie autobus 45 ľudí a odíde.Miesto toho tam tých 45 ľudí príde na jedenástich autách,ktoré tam celý deň zaberajú parkovacie miesta.Pred rokmi som niekde čítal,že automobilizmus bude záhuba ľudstva.Vtedy som si neuvedomil,že to príde tak skoro.Ľudia si stále ničia prostredie kde žijú.P.S tých možností na výsadbu nových stromov je mnoho:v parku,v poronde,pri H.Čepenskom ramene za týtešom a všade kde chýbajú hlavne v blízkosti ľudských obydliach.Preto prosím vysádzajme a nepílme stromy.
anonym | 21-10-2011 06:48:20
Ono je to dilema, či stromy alebo parkovacie miesta. Ak teda stromy ustúpia parkovacím miestam, prečo sa nevysadia tam, kde sa ešte zmestia? Napríklad pri činžiakoch medzi Garbiarskou a Nám. Slobody. Je tam dosť miesta na stromy. Alebo sa uvažuje, že aj tam časom bude parkovisko? Myslím, že zeleň by sme mali mať na každom kúsku zeme, kde je to možné.
karol | 21-10-2011 01:55:57
prekvapila niekoho odpoved p. Ľ.Veselického ? mna uz od neho neprekvapi nic... jedine keby napise , ze odstupuje :D
za jeho odpoveď ďakueme.
zvedavý | 20-10-2011 22:22:11
tie stromy boli komunistické, preč s nimi.....
kde to žijeme, ľudia?
no ale ..... | 20-10-2011 20:50:59
máme v zastupiteľstve predsa kúzelníčku s miestami na garáže, či ?
Neverím, že tá statočná žena by nedokázala podobný zázrak ako sa podaril jej priamo pod vašimi oknami pán Veselický :-)))))
Kristína | 20-10-2011 20:29:48
Dobrý deň, v prvom rade ďakujem za odpoveď. Je mi jasné, že pred rokmi, keď sa stavali sídliská nikto nečakal takýto "boom" s automobilami. Každá rodina má minimálne jedno auto. Viem, že je to veľký problém zaparkovať pri mieste bydliska. Ale o chvíľu budeme mať minimum stromov a zelene, a o čerstvom vzduchu budeme môcť len snívať. Parkoviská sa budujú rad radom, ale výsadzbu nových stromov tak často nevidíme. O takomto zámere vysadiť aspoň nové stromy na inom mieste sa neuvažuje?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign