Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Tyrana najprv dostala do basy a následne sa k nemu vrátila

Iveta Tóthová06. 01. 2012 10:02:37Iné
24

Bol máj 2011. Do bytu, v objekte Domu kultúry, ktorý sa v zime využíva ako nocľaháreň pre bezdomovcov, sa práve sťahovala pani Smädová so svojimi piatimi deťmi. Už si spomínate ? Matka, ktorá so svojimi deťmi utiekla od svojho manžela, ktorý ju týral. Na jej udanie bol uväznený. Nasťahovala sa do podnájmu, ale nakoľko nájom nevládala platiť, majiteľka bytu ju vyhodila na ulicu. Matka s piatimi deťmi a ich babkou sa ocitli v situácii, kedy boli nútené spať dve noci pod holým nebom. Nevedela ako ďalej a už bola rozhodnutá dať deti do detského domova, aby bolo o ne postarané. Poslednou záchranou bol Mestský úrad, kde jej okamžite podali pomocnú ruku. Dostala ubytovanie, vybavili jej peňažné dávky z OČR a možno aj vďaka reportáži, ktorú sme priniesli sa našlo množstvo dobrých a ochotných ľudí im pomôcť. Denne nachádzali pred dverami tašky s ošatením, hračkami, jedlom..našiel sa aj človek, ktorý pani Andrey Smädovej  sprostredkoval prácu.  Zdalo sa, že sa pomaly ich osud obracia k lepšiemu.

Bol október 2011, kedy sme sa s kamerou do bytu v objekte Domu kultúry vrátili. Bol to deň veľkého sťahovania. Pani Smädová si našla riadny podnájom a práve sa sťahovala do trojizbového bytu, vhodného na výchovu jej piatich detí. Mestský úrad opäť pomohol a zabezpečil auto na prevoz vecí. Matka pani Smädovej nám plakala pred kamerou a ďakovala všetkým dobrým ľuďom, vďaka ktorým sa dostávali z najhoršieho.  Deti chodili do školy, do škôlky, pani Smädová do práce a za pomoci svojej matky mohla všetci začať nový život.

Bol december 2011.  Pani Smädová zahodila všetko dobré, čo sa jej dostalo. Nechala  zamestnanie a podľa našich informácii od septembra nemá  vyplatenú ani materskú školu. Zahodila šancu na nový a lepší život. So štyrmi deťmi sa vrátila späť k svojmu manželovi - tyranovi. V byte nechala len svoju matku s najstarším synom, aj so všetkými vecami. Tá samozrejme nemá prostiredky na platenie nájomného. Čo bude so starou mamou, nám  zostáva otázkou nezodpovedanou.Možno to bola láska, ktorá jej našepkávala dať mu ešte jednu šancu. No dať takúto šancu človekovi alkoholikovi, tyranovi - človekovi, pri ktorom deti nepoznali čo znamená slovo " domov " je na uváženie.

Najviac asi trpia deti. Deti, ktoré sú naozaj nádherné. Ale osud sa s nimi kruto zahral. Keď sa už konečne mali cítiť ako ostatné deti a prežiť krásne Vianoce, opäť sa ocitli tam, odkiaľ už raz unikli. Smutné. Vynára sa otázka, oplatilo sa tejto žene pomáhať ?  Oplatilo sa vyvíjať úsilie a energiu každému, kto jej podal pomocnú ruku ?  Keď sa na to pozrieme, je to zneužite pomoci mesta.  Jedno je ale isté, ak bude potrebovať pomoc aj nabudúce, v našom meste sa pomoci dočká asi ťažko. Ostáva len veriť, že tie krásne detičky ak dospejú, budú viesť normálny, šťastný život. Zo srdca im to prajeme.

---

fotografie sú z obdobia mája a októbra 2011. Tu nájdete aj články, kde sme sa na pani Smädovú Andreu boli pozrieť aj s našou kamerou.

http://www.seredonline.sk/clanky/matka-chcela-zo-zufalstva-svojich-pat-deti-umiestnit-v-detskom-domove/

http://www.seredonline.sk/clanky/osud-matky-s-piatimi-detmi-ktora-pred-casom-spala-dve-noci-na-ulici-skoncil-so-stastnym-koncom/


Fotogaléria k článku:

24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko

24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko

24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko

24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko

24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko

24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko

24
Autor: Miloš Majko
24
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign