Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Petícia starostov

Iveta Tóthová 04. 11. 2010 18:17:47Kultúra
Tlačová správa | Predseda Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) Tibor Mikuš prijal 3.11.2010 starostov obcí Ratnovce, Sokolovce, Jalšové a Koplotovce. Starostovia predložili predsedovi TTSK petíciu k problému neúmerne intenzívnej nákladnej dopravy, ktorá prechádza ich obcami. Tento problém nastal po zavedení platby mýta na cestách I. triedy. Občania poukazujú na zvýšenú intenzitu prejazdu ťažkej nákladnej dopravy s obavou bezpečnosť seba a svojich detí. Zvýšenou záťažou sa ničia cesty II. a III. triedy v obciach a praskajú steny na rodinných domoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti ciest. Zároveň sú poškodzované inžinierske siete kanalizácie a vodovodu, ktoré sú uložené v telese, alebo ochrannom pásme ciest. Prítomní sa zhodli na tom, že problém je potrebné riešiť vyhláškou, alebo predpisom, ktorý by z ciest II. a III. triedy prechádzajúcich obcami vylúčil tranzitnú nákladnú dopravu. Predseda TTSK bude preto o probléme informovať ministra dopravy a navrhol, aby sa tento problém riešil spoločným postupom samosprávneho kraja a dotknutých obcí.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign