Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 11. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Počas akcie „Modrá 24“ polícia skontrolovala 757 osôb

Prezídium PZSR |MM| Počas dvadsaťštyrihodinovej akcie „Modrá 24“ policajti skontrolovali takmer 200 vlakov, viac ako 100 železničných staníc a takmer 100 železničných priecestí. V celej Európe prebehla začiatkom tohto týždňa (14.-15.5.2012)v obvode železničných dráh medzinárodná policajná akcia RAILPOLu. Na Slovensku sa akcie zúčastnilo viac ako 250 príslušníkov železničnej, dopravnej a poriadkovej polície. Jej cieľom bolo preventívne pôsobiť práve v obvode železničných dráh, v súvislosti so železničnou dopravou, ochranou života, zdravia a majetku.

Na železniciach, vo vlakoch a na staniciach najčastejšie dochádza k priestupkom proti majetku. Za dvadsaťštyri hodín polícia skontrolovala 757 osôb. Počas policajnej akcie odhalili viac ako 200 priestupkov a v Trenčianskom kraji ajdva trestné činy. Išlo o marenie výkonu úradného rozhodnutia a ohrozenie pod vplyvom návykovej látky. Polícia svoju činnosť sústredila najmä na predchádzanie krádeží v priestoroch železničných staníc, v ich okolí a vo vlakoch. Vo vlakoch sa polícia zameriavala na kontrolu podozrivých osôb vstupujúcich do vlaku, pohybujúcich sa bezdôvodne po vlakovej súprave a na kontrolu odložených batožín. Pátrala tiež po veciach pochádzajúcich z trestnej činnosti spáchanej v obvode železničných dráh. Za týmto účelom polícia v spolupráci s obvodnými úradmi životného prostredia skontrolovala viac ako 200 zberných surovín. Kontrola bola zameraná najmä na výkup farebných kovov odcudzených v obvode železničných dráh. Pri práci policajtom pomáhali aj služobné psy, ktoré hľadali najmä nedovolené omamné a psychotropné látky.

Za účelom zvyšovania bezpečnosti železničnej dopravy bude Policajný zbor podobné akcie realizovať aj v budúcnosti. A to aj v spolupráci s RAILPOLom, medzinárodnou organizáciou združujúcou ozbrojené bezpečnostné zbory pôsobiace v obvode železničných dráh (www.railpol.eu).

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign