Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Podporte občianske združenie KRÁSNA HUDBA v Seredi 2% z dane

Iveta Tóthová19. 02. 2011 21:15:16Iné
24

Občianske združenie KRÁSNA HUDBA vzniklo v roku 2008 na základe potreby prezentácie kultúry a umenia v meste Sereď a v blízkom okolí.

Občianske združenie vzniklo po rokoch usilovnej organizátorskej práce hlavne pani Marcely Tomčányiovej – Hochedlingerovej, pani Lalinky Novomestskej a pána Vladimíra Tomčányiho, ktorý svojimi kontaktmi a podporou ( ako duchovnou, tak i materiálnou ) dosiahli to, že v našom meste bolo od roku 2002 zorganizovaných 32 koncertov, na ktorých sa predstavilo 112 umelcov vážnej hudby zo Slovenska, Čiech a Rakúska : slovenská diva Adriana Kučerová, Jitka Sapara-Fischerová, Terézia Kružliaková-Babjaková, Adriana Kohútková, Eva Garajová, Monika Stanislavová, Martin a Ján Babjakovci, Ivan Ožvát, Paul Gulda, Daniel Buranovský, Marián Lapšanský, Martin Malachovský, Igor Bázlik, Uli Datler, Daniel Čapkovič, Jaroslav Červenka, Vladimír  Tomčányi, Andrej Spišiak,  Karol a Norbert Danišovci, KRUHY, ALEA, Viedenské lesné rohy, PRESSBURGER KLEZMER BAND, Galantské trio, PANTOMÍMA, Bratislavské gitarové kvarteto a iní.

Týchto umelcov by tunajší milovníci umenia takto nikdy nevideli – priamo v Obradnej sieni Mestského úradu v Seredi.

Občianske združenie je nezisková organizácia, ktorá náklady na svoju činnosť uhrádza zo sponzorských príspevkov a z dotácie mesta. Príjem z predaja lístkov je nízky a v žiadnom prípade by nemohol pokryť skutočné náklady na koncert.  Cena vstupenky je 4,- € a pre deti 2,- €.

V každej krajine je kultúra dotovaná štátom a každý slušný štát si uvedomuje jej nenahraditeľnú funkciu pre duchovný a duševný rozvoj človeka v spoločnosti, jeho poľudšťovanie a skultúrňovanie v dnešnej komerciou deformovanej spoločnosti.

Jednou z foriem podpory je aj poskytnutie 2% Vašich daní.  Ak Vás teda naše riadky zaujali a záleží Vám na úrovni lokálnej kultúry, budeme radi, ak podporíte našu činnosť, za čo Vám srdečne ďakujeme.

Tu sú údaje, ktoré potrebujete, ak sa rozhodnete darovať nám Vašu čiastku z daní :

Náš názov : Občianske združenie KRÁSNA HUDBA

Adresa sídla : Sereď, ul. M.R. Štefánika 3080/16

IČO : 42157455

 


text a fotografie :  Marcela Tomčányiová – Hochedlingerová


Fotogaléria k článku:

24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová
24
Autor: Iveta Tóthová

Zobraziť všetky fotografie
24
Autor: Iveta Tóthová

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
shelley | 20-02-2011 20:02:35
Podporíme, samozrejme!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign