Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajné správy zo senického regiónu

redakcia 28. 09. 2009 14:48:18KRIMI správy
Vyšetrovateľ v pondelok /21.9./ obvinil z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi 23 ročného mladíka z Hodonína /ČR/. Po predchádzajúcom operatívnom rozpracovaní sa senickí kriminalisti zamerali na auto zn. Opel, v ktorom podozrivý mladík prevážal drogy. Pri prehliadke auta v Holíči na Sasinkovej ul. boli vo vozidle zaistené podozrivé rastlinné látky. Expertízne skúmanie potvrdilo, že sa jedná až o 22 jednorazových dávok marihuany, za ktoré mu hrozí väzenie až na päť rokov. Polícia v piatok /18.9./ zadržala a obvinila z prečinu nebezpečného vyhrážania 28 ročného muža z Kopčian. V tento deň krátko po 16 hodine na Bratislavskej ulici v Kopčanoch napadol svoju matku. 52 ročnú ženu najskôr slovne urážal a vzápätí ju rukami sotil na zem, kde ju trikrát udrel do tváre. Následne zobral zo zeme tehlu so slovnými vyhrážkami o zabití a pristúpil opäť k nej. V tom mu už však zabránili dve prítomné mladé ženy, ktoré mu vytrhli z rúk tehlu a privolali políciu. Po príchode na miesto hliadka agresívneho muža spacifikovala a predviedla na policajnú stanicu. Polícia muža obvinila a spracovala návrh na väzbu, ktorý sudca akceptoval. Polícia v stredu /23.9./ obvinila z trestného činu ublíženia na zdraví trojicu násilníkov vo veku 24, 20 a 29 rokov z Borského Mikuláša. Počas leta v tejto obci na ulici brutálne fyzicky napadli a zbili 23 ročného kamaráta z obce. Pri útoku sa mladík snažil utiecť avšak zakrátko ho útočníci dobehli a zhodili na zem, kde pokračovali v útoku. Bitkou mu spôsobili rozsiahle zranenia na tvári ako i hrudi a zlomeninu rebra. Za to im teraz hrozí väzenie na šesť mesiacov až na dva roky. Už o mesiac konči prechodné obdobie Polícia upozorňuje a oznamuje vlastníkom a držiteľom starých vozidiel, že najneskôr do 31. októbra 2009 môžu využiť prechodné ustanovenie zo zákona č. 8/2009 Národnej rady Slovenskej republiky o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v zmysle ust. § 143 ods. 6 citovaného zákona môžu z evidencie vyradiť aj staré vozidlo, ktoré fyzicky neexistuje. Príslušný dopravný inšpektorát vyradí takéto vozidlo z evidencie, ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla predloží čestné vyhlásenie o tom, že takéto vozidlo už fyzicky neexistuje a v čestnom vyhlásení uvedie aj spôsob zániku vozidla. K Žiadosti o vykonanie zmeny a Čestnému vyhláseniu nie je teda treba do uvedeného dátumu predkladať potvrdenie o odovzdaní starého vozidla na spracovanie (autorizované šrotovisko).

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign