Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Policajti v Banskobystrickom kraji v piatok zadržali viacero osôb u ktorých našli drogy

KRPZ Banská Bystrica |MM|  Vyšetrovateľ v Rimavskej Sobote začal trestné stíhanie a obvinil zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 26-ročného Michala a 20-ročnú Ivanu obaja z Rimavskej Soboty. Obvinení od presne nezistenej doby roku 2011 do  23.11. 2012  opakovane kupovali v doposiaľ presne nezistenom množstve, približne dvakrát do týždňa, v Lučenci a v iných mestách na území Slovenskej republiky psychotropnú látku metamfetamín  zvanú „pervitín“, ktorú prechovávali za účelom konzumácie. Počas osobnej prehliadky vykonanej v piatok (23.11.) boli u nich zaistené látky s obsahom metamfetamínu, z ktorých by sa dalo vyrobiť 33 až 133 obvykle jednorazových dávok. V sobotu (24.11.) sudca Okresného súdu v Rimavskej Sobote ich vzal do väzby. Prípad je v štádiu vyšetrovania. Za tento zločin môžu byť potrestaní odňatím slobody na  4 až 10 rokov.

 

Poverený príslušník vo Fiľakove začal trestné stíhanie vo veci prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi. V piatok (23.11.) okolo 22.00 hodine, bol príslušníkom Mestskej polície z Fiľakova na obvodné oddelenie PZ z miestneho parku predvedený 24-ročný muž bytom Čakanovce, prechodne bytom Šíd, okres Lučenec. Na základe anonymného telefonátu bol podozrivý z krádeží kanalizačných poklopov. Následne policajná hliadka, pri vykonanej prehliadke osobného motorového vozidla podozrivého muža, v kabáte na sedadle vodiča, bolo nájdené igelitové vrecúško, v ktorom sa nachádzal malý poskladaný papierik, s 15  semienkami rastlinného pôvodu nezisteného druhu. Zaistené semienka boli zaslané na expertízne skúmanie do KEÚ v Slovenskej Ľupči. Po vykonaní procesných úkonov bol prepustený a prípad je v štádiu vyšetrovania.

  

Vyšetrovateľ zo Žiaru nad Hronom začal trestné stíhanie a súčasne vzniesol obvinenie  pre prečin nedovolená výroba omamných a  psychotropných  látok,  jedol alebo prekurzorov, ich držanie a obchodovanie s nimi 23-ročnému mužovi zo Svidníka, prechodne bytom Vyhne. Od presne nezistenej doby získaval od doposiaľ nestotožnených osôb zo Slovenskej republiky ako aj Českej republiky  v  nezistených množstvách omamnú a psychotropnú látku, ktorú následne po jej  zakúpení  prevážal na svojom osobnom  motorovom  vozidle  do  miesta prechodného bydliska, odkiaľ  vykonával  následnú  distribúciu  tejto látky širokému okruhu ľudí z  okresu  Žiar  nad  Hronom  a Žarnovica.  V piatok (23.11.) pri  spiatočnej  ceste  z  Českej  republiky  do miesta bydliska bol zastavený na  svojom  osobnom motorovom  vozidle  Citroen  a  pri  prehliadke vozidla dobrovoľne vydal 11  PVC uzatvárateľných sáčkov s obsahom  viac ako 233 gramov sušeného rastlinného materiálu rastliny rodu Cannabis (konopa) čo zodpovedá 990 -  2337 jednorazovým obvyklým dávkam. Obvinený bol umiestnený do cely policajného zadržania a vyšetrovateľ spracoval návrh na jeho vzatie do väzby. Sudca Okresného súdu v Žiari nad Hronom ho vzal dnes (26.11.) do väzby. Za tento zločin môže byť potrestaný odňatím slobody na  4 až 10 rokov.

    

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign