Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Polícia navrhuje obžalovať osem osôb v prípade daňových podvodov

Prezídium PZSR |MM|  Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite navrhuje obžalovať osem osôb z trestných činov neodvedenia dane a poistného a skrátenia dane a poistného. Neoprávneným odpočtom DPH spôsobili štátu škodu takmer 181 tisíc eur. Ďalších takmer 231 tisíc eur polícia štátu zachránila. Siedmim mužom a jednej žene pochádzajúcim z Bratislavy, Štúrova a z Komárna vo veku od 33 do 58 rokov hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov.
    Martin P. ako konateľ istej bratislavskej spoločnosti za pomoci  brata Jána P., účtovníčky Alice F. a ďalších dvoch osôb, Vratislava R. a Arpáda M. neoprávnene zaúčtoval fiktívne faktúry za nákup tovaru od inej spoločnosti. Následne na Daňovom úrade v Bratislave predložil daňové priznania s neoprávneným znížením dane z pridanej hodnoty. Takýmto spôsobom sa im podarilo skrátiť daň z pridanej hodnoty a spôsobiť štátu škodu  vo výške takmer 181 tisíc eur.
    V ďalšom prípade, ktorý sa polícii podarilo včas odhaliť, došlo k dohode všetkých ôsmich obvinených. Dohodli sa na utvorení reťazca spoločností zapojených do vzájomného a účelového predaja a kúpy nehnuteľností. Hodnotu nehnuteľností zámerne nadhodnotili, aby získali čo najvyššie vrátenie dane z pridanej hodnoty. K vyplateniu kúpno-predajných zmlúv medzi spoločnosťami však v skutočnosti nedošlo. Celý obchod s nehnuteľnosťami realizovali v úmysle získať neoprávnený prospech uplatnením nároku na vrátenie dane z pridanej hodnoty v celkovej výške takmer 231 tisíc eur. K vyplateniu tejto sumy však už nedošlo. Zasiahli daňové úrady a polícia.
    Vyšetrovateľ Úradu boja proti organizovanej kriminalite v týchto dňoch ukončil vyšetrovanie a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby. Vyšetrovateľ navrhuje obžalovať Vratislava R. z trestného činu neodvedenia dane a poistného a účasti na skrátení dane a poistného formou pomoci. Obvinených Jána P., Arpáda M., Alicu F. z účasti na zločine neodvedenia dane a poistného formou pomoci a z účasti na skrátení dane a poistného formou pomoci. Arnolda T., Dezidera B. a Arpáda C. z účasti na zločine neodvedenia dane a poistného formou pomoci a Martina P. zo skrátenia dane a poistného. V prípade dokázania viny im za trestnú činnosť v rokoch 2009 až 2010 hrozí trest odňatia slobody na sedem až 12 rokov. Ján P., Vratislav R., Arnold T. a Arpád M. sú stíhaní vo vyšetrovacej väzbe.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign