Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Prijatie štátneho tajomníka Maďarskej republiky

159

TTSK |MM| 1. 3. 2013 - Predseda TTSK Tibor Mikuš prijal štátneho tajomníka Maďarskej republiky Leventeho Magyara. Čelnom delegácie bol aj tajomník pre vnútropolitické záležitosti Pál Venyercsan. Za slovenskú stranu sa prijatia zúčastnili podpredsedovia TTSK József Kvarda a Zdenko Čambal a riaditeľ Úradu TTSK Dušan Guťan.

Témou stretnutia bol charakter ciest prechádzajúcich cez spoločnú štátnu hranicu a otázky týkajúce sa podpisu dohody o charaktere ciest v nadväznosti na Dohodu medzi vládou Slovenskej republiky a vládou Maďarska o dopravnom charaktere ciest prechádzajúcich cez spoločnú štátnu hranicu z 27. februára 2012.

Levente Magyar zhodnotil rokovania ako úspešné. „Slovensko a Maďarsko má v Európe jednu z najdlhších spoločných hraníc. Možnosť priechodu je na dvadsiatich piatich miestach, čo je pri tejto dĺžke ojedinelé. My sme hovorili o rozšírení spojení v rámci Trnavského samosprávneho kraja.

Predseda TTSK Tibor Mikuš hovoril o konkrétnych témach rokovania. „Diskutovali sme o troch iniciatívach maďarskej strany a to akým spôsobom by bolo možné v novom plánovacom období rozšíriť sieť hraničných spojení. Máme záujem na využití ľudského a kultúrneho potenciálu z oboch strán hranice. Hovorili sme preto o témach, ktoré rozvíjame už niekoľko rokov. Je to v prvom rade kompa Gabčíkovo - Dunaremete, ktorá bude uvedená do prevádzky v júni tohto roka. Pri téme rekonštrukcie mosta v Medveďove z našej strany odznel návrh, aby bol most dimenzovaný aj pre možnú budúcu železničnú dopravu. Treťou témou bola otázka prepojenia Malého Žitného ostrova mostom pre peších a cyklistov Dobrohošť - Dunakiliti. My sme ako ďalšiu tému pridali možnosť rozšíriť prihraničné cyklotrasy v rámci medzinárodného projektu pútnických cyklistických miest SACRA-VELO na trase kresťanských pamätných miest od Ráby cez Dunaj až po Moravu,“ povedal predseda TTSK Tibor Mikuš.

Ivan Krajčovič


Fotogaléria k článku:

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

Zobraziť všetky fotografie
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič
159
Autor: Ivan Krajčovič

159
Autor: Ivan Krajčovič

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign