Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Príklad vládnutia samosprávy - samovlády

Juraj Kukla22. 08. 2013 08:45:23INFOSLOBODA

I keď sa tento príbeh týka Brunoviec, mnohé hovorí o "štátnom záujme a takzvanej samospráve" v celom štáte, ktorá je založená na  podlom antidemokratickom a protiústavnom princípe, pod heslom: "Čo je dovolené bohom, nieje dovolené volom". Čiže dvojaký meter, jeden na práva občana iný na práva papalášov.  A fakt často doslova voly a zločinci môžu v tomto antidemokratickpom systéme, pod názvom samospráva rozhodovať o osude vzdelaných zodpovedných ľudí, lebo k zvoleniu nepotrebujú ani rozum ani skúsenosti, stačí im občiansky preukaz, podpora im podobných a zrazu sa stávajú všemocnými bohmi.Stávajú sa podnikatelia,  podnikajú s peniazmi a osudmi občanov. 

Svoj príchod v "štátnom záujme" dnes oznámila firma Enermont s.r.o. svojským spôsobom. Sedím pri počítači v tom rana a vzápätí zrušená elektrina v celej obci Brunovce, drôty miestneho vedenia roztrhnuté. Na križujúce vedenie, ktoré nebolo odstavené od elektriny, zhodila firma Enermont vodič zo stĺpa VVN 110 KV, ktorý ho skratoval a roztrhal.

Vybehnem von čo sa deje,  vidím na ulici nastúpenú  firmu HD elektronika poslanca Šutovského a suseda  p. Mitošinku. Zisťujem. Aha,  vtrhla sem   firma Enermont,    začína  veľký projekt prestavby  na zdvojenie,   rozšírenie VVN  110 KV,  ktoré tu ničí občanov  a znehodnocuje ich pozemky bez náhrady už 50 rokov.  Začali naozaj svojsky. Najhrubším porušením predpisov  ochrany života a zdravia, bez odpojenia prúdu, bez zabezpečenia premávky na komunikácii  po ktorej  popod zhadzované drôty premávali autá  a chodili  ľudia. Na miestne  vedenie,  ktoré neodpojili od prúdu,  zhodili vodič VVN 110KV. Vodiče miestneho  vedenia odpálili, roztrhli. Jeden občan to prirovnal: "Vtrhli sem ako partizáni a druhý  občan Mitošinka poznamenal,   za takéto zabezpečenie  by sedel v base". 

 A kde je merito?  Samospráva vydala v októbri 2012 nesúhlasné  stanovisko k tejto stavbe a  starostka oznámila,  v súlade s občanmi,  že žiada preloženie vedenia mimo intravilánu obce. Prehlásila, že všetko bude riešiť v spolupráci s dotknutými občanmi  o všetkom ich bude informovať a zo zasadania sme sa rozchádzali spokojní,  s dôverou v  jej sľuby.  

Prišiel ale  veľký šok. Čo sa staralo?    Starostka  Júlia nás sprosto podviedla. Bez vedomia dotknutých občanov, dňa 27.12.2012 na zasadaní OZ, ktoré sa nám nepodarilo vypátrať, dala  poslancom Šutovskému Cibulkovi, Pisarovi a Mihalčíkovi  odhlasovať  opačné teda kladné stanovisko k stavbe a to poslala Západoslovenskej energetike. Ani z týchto poslancov sa  nenašiel jediný,  ktorý by mal toľko zodpovednosti, svedomia,  alebo aspoň slušnosti, aby informoval dotknutých občanov,  že oni  rozhodli, že  rozhodnutie je opačné a Vaše pozemky budú naďalej a ešte viac znehodnotené zdvojeným VVN, väčšími sĺpami  a väčším záberom ochranného pásma.  

         Pretože starostke sa vôbec nedá veriť,  začali  sme komunikovať  s firmou s projektovým manažérom Enermontu priamo. Prišiel ale ďalší šok.  Pýtame sa,  pre čo toto vedenie nepreložíte, je tu životná šanca,  veď vidíte, ako nás toľké roky,  bez náhrady  poškodzuje,  pozemky  sú znehodnotené ....     Odpoveď ale bola  zasa šokujúca. Veď Vaša  obec, starostka Masárová  a poslanci  súhlasia, čo Vás neinformovali?  Vyťahuje  rozhodnutie a hovorí. "Pre čo nám to až teraz hovoríte, že s vedením cez vaše pozemky nesúhlasíte,   skúsime ešte niečo urobiť,  ale za tohoto stavu je to  už asi neskoro".    

        Rozmýšľam  čo urobiť. Volám odborníkom,  radia  volajte políciu,  takto sa to nesmie realizovať,  lebo ešte niekoho zabijú a keď im to budete teraz tolerovať,  tak čo budú robiť,  keď prídu s ťažkými mechanizmami  na Vaše pozemky a začnú stavať, betónovať obrovské stĺpy zdvojeného vysokého napätia? Čo urobiť?  Volať starostke? Nie veď tej sa nedá veriť ani za mak. Tá volá políciu na občana,  ktorý príde riešiť veci na obecný úrad.  Tak som zavolal projektovému manažérovi Enermontu o tom,  čo sa tu dnes odohralo. A to Vám išli aj na pozemky? No pravdaže. Ďalej sa pýtam a máte už  platné územné rozhodnutie na túto veľkú  prestavbu,  zdvojenie  VVN,  ktorú ste dnes u nás začali,  čiže    zväčšenie stĺpov, znásobenie vodičov,    rozšírenie  ochranného pásma   a zničenie ďalších našich pozemkov. Odpoveď znela  nemáme,  my nepotrebujeme.  Toto ale podľa mňa nieje pravda!   

        A zasa sme chtiac nechtiac pri základnej otázke. Na čo nám je takáto samospráva, takýto poslanci, ktorých sme si zvolili, načo nám je hlavný kontrolór  ktorý  nekoná,  starostka   ktorá nepracuje  s občanmi, pre občanov a  pre čo jej poslanci schvaľujú odmeny za takúto prácu,  za klamanie ľudí a mesačne nás stojí 1740 Eur?   

         V akom štáte to žijeme? Čo si má o tom myslieť radový občan,  čo do ničoho nevidí, ktorý nikdy nepríde ani na takzvané zasadanie obecného zastupiteľstva a dozvedá sa len skreslené informácie  v krčme?  Pre čo starostka neinformuje  dotknutých občanov o takýchto závažných veciach,  keď to  dokonca verejne sľúbi? Pre čo poslanec Šutovský zrazu súhlasí,   keď   pred tým vykrikoval opak. Pre čo jeho  čiernu stavbu  autoopravovne  starostka Júlia  zúfalo obieluje a iných prenasleduje? Podľa mňa,   verejný činiteľ   by sa mal po takomto počínaní  prinajmenej  od hanby prepadnúť.      

       Divoké  samospravovanie bez záujmu, znalostí a  zodpovednosti,   je  riadne zvrhlé a strelené. Nezodpovední starostovia a samosprávy sú to  najväčšie nebezpečie a   záťaž,   aká môže pre občanov   i štát  existovať,  no mocipánom práve takéto nekontrolovateľné  práčky peňazí 23 rokov vyhovujú,  lebo tu  sa  pod zámienkou samosprávy ešte   dá pokojne  rabovať.   

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign