Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Pytajte sa verejne na to, co vas zaujima

redakcia 04. 03. 2009 18:21:36Aktuálne témy
Na zaklade poziadaviek citatelov novin a sirokej verejnosti sprostredkovavanych ako pri osobnom kontakte tak e-mailom priamo na adresu redakcie, sme sa rozhodli pridat do novin nove rubriky. Prakticky ide o forum, prostrednictvom ktoreho maju citatelia moznost verejne sa pytat primatora, vedenia mesta, poslancov a uradnikov MsU na veci ktore ich zaujimaju. Otazku, na ktoru sa aj mesiace snazia obcania dostat odpoved polozime kompetentnej osobe verejne a jej odpoved samozrejme nasledne tiez zverejnime. Dufame, ze i touto cestou spolocne prispejeme k vyssej informovanosti o veciach verejnych a temach, ktore obcanov zaujimaju. Forum je pristupne pre registrovanych citatelov SeredOnLine.sk. OTÁZKA PRE: - primátora - poslanca - vedenie mesta - úradníka

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Peter Klokner | 09-03-2009 10:45:20
Deficit odpovede je zrejme ten najmenší problém. Spravidla sa dá vyriešiť raz za 4 roky. Smutné je že ak to dopadlo zle, čaká sa o5 rovnako dlho. Ja by som sa možno uspokojil aj s tým, že miesto odpovedí začnú z trucu niektorí konať. To by bol ten najlepší prípad. Ale realita našepkáva, že pri nerešpektovaní zákonov na najvyššej úrovni sa slušný človek spravodlivosti nedočká. Dnes je doba právnikov, zdĺhavých súdov, dokonale ohybnej chrbtice, slizkých pätolízačov a predovšetkým silného žalúdka.
Miloš Majko | 06-03-2009 01:43:30
Aj ziadna odpoved, je odpoved.
anonym | 05-03-2009 19:27:11
Možno by bolo potrebné donútiť primátora na odpovedanie na základe zákona č. 211/2000 Z. z. o slobodnom prístupe k informáciám... Tam by v prípade neodpovedania pripadali do úvahy aj nejaké sankcie...
Ľubomír Veselický | 05-03-2009 17:31:42
Pišta! Teší ma Vaše uznanie. A priznám sa, že mnohokrát by som už aj radšej mlčal, ale akosi nie som konštruovaný na pasívnú rezistenciu. Viete určite sám, ako je to s tou rybou. Zamestnanci MsÚ sú pod tvrdou rukou primátora. Ak im ten nenariadi reagovať na otázky občanov, tak to robiť nebudú. A on im to nenariadi, lebo sám nie je priaznivcom tohto druhu komunikácie. Vždy hovorí, aby mu ľudia zatelefonovali alebo prišli za ním osobne. Aj Kristus hovoril: "Nechajte maličkých ku mne prísť." A koľkí prišli? Náš mestský najvyšší vychádza zrejme z Kristovho príkladu. A vychádza z toho iba jedno. Veľa bolo povolaných, ale málo zúčastnených. Biblia má pravdu. (Dúfam, že sa veriaci neurazili. O tom môj príspevok nebol.)
Pišta | 05-03-2009 17:17:57
Pán Veselický, ste jeden z najaktívnejších a najnestrannejších poslancov mestského zastupiteľstva, tak Vám prajem v tomto smere veľa optimizmu a guráže! Tých mestských mocipánov treba k tomu donútiť.
Ľubomír Veselický | 05-03-2009 17:03:38
Čím som starší, tým som skeptickejší. Naozaj môže občan očakávať, že dostane odpoveď na konkrétnu otázku, na tejto stránke, keď primátor i vedúci útvarov doteraz statočne odolávali otázkam položeným na DF webovej stránky mesta?
Marek Tóth | 05-03-2009 09:45:10
Oceňujem túto aktivitu a podporujem ju *yes*

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign