Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Tragická zrážka osobného auta s vlakom na železničnom priecestí v obci Michal na Ostrove

159

KR HaZZ Trnava |MM|  Na operačné stredisko KR HaZZ v Trnave bola dňa 29. mája 2012 o 16:12 hod. nahlásená dopravná nehoda jedného osobného motorového vozidla a osobného vlaku s dvomi zranenými osobami na železničnom priecestí na štátnej ceste III. triedy č. 063024 na konci obce Michal na Ostrove (okres Dunajská Streda). Na miesto udalosti boli vyslaní 2 príslušníci z hasičskej stanice v Dunajskej Strede s technikou Mercedes Benz Atego, ktorí sa v čase oznámenia udalosti nachádzali práve v obci Michal na Ostrove, kde zasahovali pri požiari odpadu, súčasne bola na miesto udalosti vyslaná aj trojčlenná hasičská jednotka zo Šamorína s technikou Mercedes Benz Atego. Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že na železničnom priecestí trate, vedúcej z Dunajskej Stredy do Bratislavy prišlo k dopravnej nehode – zrážke jedného osobného vozidla značky FIAT Dublo a osobného vlaku. Vo vozidle sa v čase príchodu prvej hasičskej jednotky nachádzali dve osoby, z ktorých osobe na mieste spolujazdca s ťažkými zraneniami ihneď poskytli príslušníci HaZZ predlekársku prvú pomoc, vyslobodili ju pomocou vyslobodzovacieho hydraulického náradia z vraku vozidla a odovzdali do opatery Záchrannej zdravotnej služby, pričom po stabilizácii bola transportovaná Vrtuľníkovou záchrannou službou do Fakultnej nemocnice na bratislavských Kramároch. U druhej osoby – vodiča vozidla lekár konštatoval usmrtenie, pričom príslušníci HaZZ museli rovnako použiť na vytiahnutie telesných pozostatkov z vraku vozidla vyslobodzovacie hydraulické náradie. Na mieste udalosti sa nachádzali aj príslušníci OO PZ z Dunajskej Stredy. Príslušníci HaZZ následne na vozidle vykonali protipožiarne opatrenia a opatrenia proti úniku prevádzkových kvapalín. Po týchto činnostiach bola na svoju základňu odvolaná hasičská jednotka zo Šamorína. Príslušníci hasičskej jednotky z Dunajskej Stredy zabezpečovali miesto nehody až do príchodu členov Závodu protipožiarnej ochrany Železníc SR, ktorým následne miesto udalosti odovzdali a po zdokumentovaní udalosti a zbalení vecných prostriedkov sa o 18:10 hod. vrátili na svoju základňu.


Fotogaléria k článku:

159
Autor: KR HaZZ
159
Autor: KR HaZZ

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign