Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Urobte niečo pre svoje zdravie: zacvičte si poweryogu

Iveta Tóthová15. 05. 2012 15:36:48Voľný čas
24

Sereď | V súčasnej modernej dobe sa k svojmu telu mnohí z nás správajú takpovediac macošsky. Často zažívame stres,  psychické napätie, máme zlú životosprávu a málo pohybu. A pritom zdravá strava, pravidelný pohyb a pozitívne myslenie sú základnými piliermi, ktoré by sa mali zaradiť do nášho každodenného života.  Ak chcete urobiť niečo pre svoju fyzickú ale aj psychickú kondíciu, môžete si každý pondelok a stredu  v Seredi v čajovni Mantry Láska, zacvičiť s cvičiteľkou Gabikou poweryogu.  Niečo bližšie o poweryoge a jej vplyve na ľudské telo nám porozprávala samotná cvičiteľka :

 

Čo je to poweryoga?

Poweryoga je systém cvičení založených na posilňovaní, spevňovaní a preťahovaní svalov celého tela a zvyšujúcich tak psychickú, ako aj fyzickú kondíciu človeka. Súmerne rozvíja celý svalový korzet a nevynecháva jediný sval. Okrem toho má veľmi dobré účinky na kĺby, kostru, kardiovaskulárny a dýchací systém, zlepšuje svalový tonus tela a redukuje tukové zásoby.

Aký je vlastne rozdiel medzi poweryogou a klasickou jogou?

V prvom rade treba povedať, že poweryoga nie je joga.  Aj keď hodiny poweryogy sa odlišujú od lektora k lektorovi, väčšinou oslovia ľudí, ktorí sú fyzicky fit alebo sú rozhodnutí získať dostať sa do dobrej fyzickej kondície, užívajú si cvičenie a chcú minimum meditácie. Buďte pripravení cvičiť veľa a poriadne sa pri tom zapotiť :).


Čo Vás viedlo k cvičeniu poweryogy? Cvičili ste niekedy aj klasickú jogu?

Klasickú jogu som ako takú nikdy necvičila, ale strečing ako taký a posilňovanie som mala vždy rada. Vyskúšala som hodinu power yogy v Trnave a veľmi sa mi to zapáčilo. Z hodiny som išla s pocitom, že som si naozaj riadne zacvičila a cítila som každý sval na tele. Postupne som si všimla, že som oveľa pohyblivejšia a silnejšia ako som bola predtým.

Ako mi poweryoga pomôže?

Powerjoga je zameraná na dosahovanie harmónie tela a mysle, rozvoj fyzických a psychických schopností, odbúravanie stresu a napätia. Je vhodnou prevenciou bolestí chrbta veľakrát spôsobených civilizačnými vplyvmi, teda nesprávnym držaním tela, zlými pohybovými návykmi, jednostranným zaťažením, atď. Pri cvičení jogy je veľmi dôležité správne držanie tela. Ruka v ruke so správnym vzpriameným postojom ide hlboké a pokojné, takzvané jogové dýchanie, ktoré spočíva v nádychu cez brucho, hrudník až po kľúčnu kosť. Veľmi podstatné je aj spevnenie centra tela tvoreného svalmi panvového dna a brušnými svalmi. Spevnenie týchto zón pomôže správnemu vykonávaniu všetkých pozícií a zaistí, že vás nebude bolieť chrbát. Spevnené centrum bude pre vás akýmsi pevným bodom, ktorý vám počas jednotlivých pozícií zabezpečí stabilitu.

Ako prebieha hodina a ako dlho trvá?

Hodina trvá cca 60 minút, začína sa úvodnou relaxáciou, zahriatím, nasleduje samotné cvičenie - vychádza hlavne z pozdravu slnku, zaraďujú sa sem pozície v stoji, následne sú pozície na zemi a záverečná relaxácia.

Dôležitá je protišmyková podložka na cvičenie a ak nie je tá, tak aspoň uterák.  Aspoň dve hodiny pred cvičením nie je dobré jesť ťažké jedlá, ktoré by nás potom počas cvičenia ťažili v žalúdku.


Kde môžeme prísť cvičiť?

Cvičíme každý pondelok a stredu od 17:30 do 18:30 v čajovni Mantry Láska pri malom parku.

 

Ďakujeme za Váš čas...


Priložené súbory k článku:Fotogaléria k článku:

24
Autor: Iveta Tóthová

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Pridať komentár
Kto je online
Vyhľadávanie
Internet Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign