Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Výstava fotografií Karola Kállaya pod názvom Franz Kafka a Praha.

Iveta Tóthová 06. 10. 2010 20:21:52Kultúra
Tlačová správa k výstave fotografií Karola Kállaya Franz Kafka a Praha Tatranská galéria Poprad a autor vás pozývajú na otvorenie výstavy fotografií Karola Kállaya pod názvom Franz Kafka a Praha. Miesto konania: Tatranská galéria Poprad, Elektráreň, Hviezdoslavova 12 Dátum a čas: 13. október 2010, 17.00 hod. Podujatia III. ročníka Factory Art Tatranskej galérie Poprad začne výstava nestora slovenskej fotografie Karola Kállaya pod názvom Franza Kafka a Praha. Tohtoročný Factory Art je venovaný práve fenoménu Franz Kafka v modernom umení a výstava sa dá považovať za nosné podujatie celého programu tak svojou témou ako aj prominentným autorom. K. Kállay (nar. 26. 4. 1926 v Čadci) svojou tvorbou, kariérou a celkovým zástojom patrí k špičke slovenskej fotografie nielen pre dĺžku času (fotí už od 14-tich rokov), ktorý sa venuje svojej profesii, ale predovšetkým pre svoju kvalitu. Tú preukázal v desiatkach samostatných výstav doma i v zahraničí, vo viac ako tridsiatich knihách, spoluprácou s renomovanými zahraničnými časopismi akými sú Geo, Stern, Spiegel, či Focus, alebo agentúrou Bildberg. Výstava K. Kállaya v TG má ambíciu predstaviť sugestívny až magický pražský svet Franza Kafku okom fotoobjektívu majstra. Vzťah mesta na Vltave a veľkého spisovateľa bytostne s týmto mestom spojeného fotograficky znázornil vskutku zasvätený znalec a milovník Prahy, ako aj života a diela Kafku. Fenomén sa tu rozširuje o ďalší typický stredoeurópsky jav - svet židovského literáta píšuceho po nemecky v českom veľkomeste videný očami slovenského fotografa. Táto rôznosť v jednote a celistvá rozmanitosť charakterizujú aj svet Fr. Kafku. Výstava bola uvedená vo viacerých európskych mestách a tiež v Židovskom múzeu B´ Nai B´ Rith v New Yorku. Za knihu Kafka und Prag zostavenú z fotografií tejto výstavy získal K. Kállay cenu v súťaži Najkrajšie knihy Slovenska 1995. Súčasťou vernisáže je aj Otvárací koncert projektu Factory Art made in Slovakia venovaný Franzovi Kafkovi, pod názvom Livingroom. V „zoskupení pre súčasné umenie Cluster“ účinkujú: Ivan Šiller, Zuzana Biščáková, František Király, Dalibor Kocian a Eunjoo Noh. Vernisáž výstavy K. Kállaya Franz Kafka a Praha sa začína 13. októbra o 17.00 hodine v Elektrárni TG Poprad na Hviezdoslavovej 12. Výstava potrvá do 5. decembra 2010.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign