Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
EchoLink | Rescue Online | Escape Online | Sereď Online | Sereď Online - archív | Reportér 24

ISSN 1338-0389   Dnes je 10. 11. 2019, meniny oslavuje: , zajtra RSS Export článkov
Top panel

Rubriky

Zasadnutie kultúrnej rady TTSK

Iveta Tóthová 23. 09. 2010 06:35:53Kultúra
Tlačová správa Zasadnutie Kultúrnej rady Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa uskutočnilo 22. septembra 2010. Na rokovaní, pod vedením predsedu TTSK Tibora Mikuša, informovala pracovníčka odboru kultúry Ľubica Malá o realizovaných nosných kultúrnych podujatiach v roku 2010 a o príprave ďalších významných podujatiach TTSK do konca tohto roka. Predseda TTSK oboznámil prítomných o pokračovaní snahy Trnavského samosprávneho kraja oceňovať významné osobnosti TTSK (doteraz 900 ocenených v kraji), keďže pre oblasť kultúry je dôležitá aj kultúra vzťahov. Zároveň dodal, že Trnavský samosprávny kraj sa bude aj naďalej snažiť finančne podporovať občianske aktivity v regióne, táto snaha však bude pre nedostatok finančných prostriedkov tohto roku dočasne pozastavená. Na zasadnutí boli zúčastnení informovaní aj o návrhu Optimalizácie riadenia kultúrnych organizácií v zriaďovateľskej pôsobnosti TTSK a o snahe vedenia TTSK vybrať na pozície štatutárnych zástupcov kultúrnych inštitúcií najlepších uchádzačov, ktorí budú vedieť viesť tieto inštitúcie aj v období prebiehajúcej finančnej krízy. TTSK v spolupráci s Kultúrnou radou TTSK, regionálnymi ZMO, mestami a obcami kraja, cirkvami, občianskymi združeniami a občanmi upresní zoznam všetkých pamätihodností kraja, umeleckých diel, architektonických stavieb, zaujímavých dielní a významných kultúrnych aktivít. Kultúrna rada podporuje návrh TTSK na uskutočnenie výberových konaní na funkcie riaditeľov kultúrnych inštitúcií TTSK a považuje výber správnej osobnosti do funkcie riaditeľa kultúrnej inštitúcie za kľúčový. Členovia Kultúrnej rady zároveň súhlasia s pôsobením vo výberových komisiách na obsadenie funkcií miest riaditeľov kultúrnych inštitúcií TTSK.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Kto je online
Vyhľadávanie
Zdravotnícke pomôcky Označenie inzercie
Posledné komentáre
Bottom panel

© www.regiononline.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na www.regiononline.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign